www.trustycold.com

داکت اسپلیت

استفاده از سیستم اسپلیت کانالی ( داکت اسپلیت ) یک گام به سوی بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا بوده واستفاده از این دستگاه از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه میباشد، مواردی از فواید  این دستگاه را دراینجا آورده ایم و به نظر گرامیتان می رسانیم.

در دستگاه کانالی شما به دلیل بالا بودن ظرفیت دستگاه امکان گذاشتن یونیت خارجی(out door)را بر روی پشت بام دارید ( طول لوله کشی عمودی دستگاه میتواند طولانی باشد و این مهم به سازنده این امکان را میدهد تا در طراحی داخلی و خارجی ساختمان بهتر عمل کند. )که این موضوع منجر می گردد شما نه از تراس  و نه از نمای بیرونی ساختمان محلی را اشغال کنید که این امر از محدود شدن تراس و یا بهم خوردن نمای بیرونی ساختمان نیز جلوگیری بعمل می آورد.

قابلیت نصب کویل آب گرم بر روی اسپلیت کانالی،این امکان را بوجود آورده است که گرمایش همانند سیکل رادیاتور بدون نیاز به مصرف برق تامین شود.

اسپلیت کانالی این امکان را به شما می دهد که رادیاتورها حذف و از فضای موجود بهترین استفاده را نمائید

دستگاه اسپلیت کانالی مجهز به یک دریچه برگشت هوا بوده که تعبیه این دریچه در جای مناسب موجب می گردد که سیر کولاسیون هوا (گردش هوا) به نحو موثرتری صورت پذیرد.

اسپلیت کانالی توکار بوده و محیط اطراف را اشغال نمی کند که این امر برای معمارین و طراحان داخلی فرصتی ایجاد می کند تا از فضای دیوارها بهتر استفاده کنند.

دستگاه اسپلیت کانالی مجهزبه یک ترموستات دیواری بوده که قابلیت های مختلفی را در بر می گیرد نظیر زمان بندی ، قابلیت کارکرد فن و نوع عملکرد دستگاه ( سرما یا گرما )عده ای می گویند که در مدل دیواری ،به دلیل تعدد دستگاه امکان کنترل سرمایش هر محیط وجود دارد و اگر به عنوان مثال نخواهیم از خواب ها استفاده کنیم دستگاه مربوط به خواب خاموش خواهد بود، ولی در دستگاه کانالی چنین امکانی موجود نبوده و یک دستگاه ظرفیت بالا برای تمام محیط کار می کند؛ولی یک نکته مهم را نباید فراموش کرد و آن هم یک دست بودن هوا در کل محیط است و برای چنین افرادی میتوان دریچه های مجهز به ریموت کنترل را پیشنهاد کرد، در این حالت میتوانند دریچه اطاق هایی که استفاده نمیشود را مسدود کرد ،

اما نکته ای مربوط به این موضوع بوده(امکان تنظیم درجه حرارت مطلوب در محیط ونحوه رسیدن به این درجه میباشد).

بعنوان مثال کنترل دستگاه رویcº 22 تنظیم می گردد و فعالیت خود را آغاز می کند ، با جریان یافتن هوا و سنس هوا توسط حسگرها ، دستگاه تفاوت درجه حرارت محیط  مطلوب کاربر را متوجه شده و شروع به کار میکند، کمپرسور تا رسیدن به محدوده دمای مطلوب فعال بوده و پس از آن خاموش می گردد و صرفاً فن دستگاه گردش هوا را برای سنس مناسب درجه حرارت هوا ادامه می دهد ، تا دو باره نیاز شود کمپرسور شروع به کار کند تا اینجا نحوه فرآیند عملی دستگاه روشن شد؛ با بستن دریچه هر محدوده ای حجم هوای آن قسمت از روی سیستم برداشته شده که این موجب می گردد دستگاه سریعتر محدوده باقی مانده را خنک کرده و کمپرسور خاموش شود ، که این روند مشکل مورد نظر عده ای را که اعتقاد دارند در حالت استفاده از داکت اسپلیت امکان کنترل جداگانه محیط ها وجود ندارد نیز مرتفع می گردد و حتی میزان مصرف انرژی در حالت استفاده از دستگاه کانالی بدلیل ظرفیت بالای دستگاه در نتیجه رسیدن سریع به دمای مطلوب ،زمان خاموشی کمپرسور می شود .

پایین بودن مصرف انرژی داکت اسپلیت نسبت به دیگر انواع اسپلیت ها را می توان اینطور مثال زد :

به عنوان مثال یک واحد دو خوابه در حدود 80 متر داریم . برای تجهیز این مکان به داکت اسپلیت نیاز به یک دستگاه با ظرفیت 2/5 تن داریم . مصرف برق این دستگاه تقریبا 15 آمپر است . حالا برای همین مکان اگر بخواهیم از اسپلیت دیواری استفاده کنیم نیاز به دو دستگاه 10/000 برای اتاق خواب ها و یک دستگاه 24/000 برای سالن می باشد که مصرف این سه دستگاه روی هم 24 آمپر برق نیاز دارد . حالا خودتان تصمیم بگیرید که داکت اسپلیت مرقوم به صرفه تر است یا اسپلیت دیواری ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
بازدید 35736 بار
جعفر بدایعی

به اطلاع می رساند تیم اجرایی این مجموعه افتخاردارد با تلاش و تجربه که از 1381  در زمینه تهویه و تاسیسات ساختمانی از طراحی، اجراء ،تعمیرات و خدمات ،آمادگی خود را جهت انجام پروژه های انبوه سازی،سازندگان محترم ساختمان های مسکونی ، تجاری ، اداری، کارخانجات ،شرکت ها و مراکز خصوصی و دولتی اعلام می نماید. باشد که در این عرصه موفق و سربلند باشیم .

وبگاه: www.trustycold.com
  • Curabitur quis
  • Quisque congue
  • Vestibulum dignissim
  • Donec eget
  • Class aptent
  • Mauris gravida
  • Proin placerat

درباره ما

سرمایش مطمئن بعنوان یک واحد خدماتی در زمینه صنعت تاسیسات، تهویه و تبرید فعالیت می نماید .
فعالیت ما از سال 1379 با هدف گسترش و اطلاع رسانی در زمینه بهترین نوع و جدید ترین سیستمهای تهویه مطبوع برای واحد های مختلف اعم از:  خانگی ، تجاری ، صنعتی ، بانکها ، فروشگاهی ، کارخانجات ، تالارهای پذیرایی ، هتلها ، اتاقهای مخابراتی و سرورها را با  ارائه کارشناسی محل قبل از اجراء با بهترین و متمایز ترین خدمات  در جهت رضایت مندی مشتریان که مهمترین عامل موفقیت ما در این زمینه بوده است.

تماس با ما

در صورت نیاز به مشاوره و کارشناسی در زمینه خرید ، نصب و یا پشتیبانی فنی محصولات ، با شماره تلفن های ذیل تماس حاصل فرمایید یا از طریق ایمیل اقدام نمایید.

  دفتر ستارخان : 44236245 -8-44269727 -021

فکس : 44236507-021

تلفن همراه : 09122786596

نشانی ذفتر ستارخان : ستارخان - روبروی برق آلستوم - خیابان کاشانی پور - خیابان محرم نژاد - کوچه اربابی - پلاک 8/1
Top of Page